21 Mayıs 2008 Çarşamba

diet diet diet diet diet die di d .........................................


ucunu sımsıkı tuttuğum bir diet gününden yazıorum.hayatım ikiye bölünmüştür benim yıllardır.diet yaptığım günler ve yapmadığım günler olmak üzere.dolayısıyla giysi dolabımda ikiye ayrılır.hatta nerdeyse 3e.
eğer diette diilsem lezzetli bi yemeği,tatlıyı, yada herhangi bişeyi son kalorisine kadar yer bitiririm. yani aklımda şu olmaz:
mesela bi iskender geldi önüme ve ben diette diilim.üstüne koyucakları tereyağı geri çevirmem.neden? çünkü zaten diette dilimdir.hani nasıl olsa kalorili bişi yiyorum bari yağından kısıyım mantalitesi bana uzaktır.veyahut çekmecemde ıvır kıvır cinsinden bişiler varsa mesela bi paket bisküviyi açtıysam ve o şey tamda dişime göreyse sonuna kadar bitirmeden asla rahatlamam.yiyimki gözüm görmesin aklımda kalmasın..aklımda durucağına midemde durmasıdır tek tercihim...
ama olaki diete girdim... bu sefer durum tam aksine döner.ağzıma gram kalori sokmaktan korkarım ve bin pişman olurum. eğer yersem.marketin raflarındaki en yağsız kalorisiz olan yiyeceklere bakarım.ve olabildiğince az yerim.
uzun zamandır diet olayından uzak kalıp bu aradada sigarayı bırakınca her türk vatandaşı gibi kendimi yemeye vurdum,vurmuştum...elimin altında her daim beni oyalıcak bişiler vardı.sakızı bile günde bi kutu çiğniodum.tadı bitince atıp yerine yenisini çiğniodum.ve bi gün bi baktımki kocaman duba gibi bişi olmuşum hemde tamda evlenme arafesinde.aman yarabbim bi kaç hafta sonra gelinlik provalarına başlıcak olan kim? tabiiki ben...off fln derken nihayet rejime başladım.
kararlıyım, istikrarlıyım.ilk zamanlar sıkı, sonrasında daha katlanılır bi dietle devam edicem ve açıkcası aldığım kilolardan dolayı kendimi kalorisiz besinlerle cezalandırıcam.
durum bumudur? budur...

Hiç yorum yok: